Jak zostać studentem idelanym w 10 krokach? Skuteczny antyporadnik.

Studiuję jakieś dwa miesiące, co zdecydowanie daje mi pełne prawo do mądrzenia się na ten temat. Chcesz być super-studentem a nie wiesz, jak to zrobić? Niżej uzyskasz odpowiedź na wszelkie nurtujące Cię pytania!

Krok 1. Ktoś powiedział Ci, że wykłady są dla słabych, na nieobowiązkowe rzeczy się nie chodzi? Bzdura! Bywaj jak najczęściej, najlepiej z laptopem i masą śmiesznych filmików. Przecież nie będziesz słuchać ględzenia prowadzącego, nie? Ewentualnie zrób małe party w piątym rzędzie. I nie zapomnij o tekstach z memów. Trzy powtarzane przez półtorej godziny w zupełności wystarczą!

Krok 2. To, że zajęcia są „obowiązkowe” to tylko sugestia. Nie musisz się do tego stosować.

Krok 3. Okienko. Idź w tym czasie na piwo. Albo dwa. Ewentualnie siedem.

Krok 4. Pamiętaj, że jesteś najważniejszą istotą na uczelni. Nawet rektor nie dorasta Ci do pięt. Jesteś przecież STUDENTEM.

Krok 5. Nie musisz pamiętać o tych śmiesznych literkach przed nazwiskami wykładowców. Połowie na nich nie zależy, a druga połowa popluje się o to, ale za chwilę przestanie. Przecież wiadomo, że oni te magistry, doktory i profesory obronili, bo pracę ściągnęli z Internetu. A za tym idzie następny krok…

Krok 6. Prac na studia nie pisz sam. NIGDY! Tylko głupi to robią. Po co masz się męczyć, lepiej idź na piwo albo jakieś party! Tyczy się to wszystkiego, od głupiego zadania po pracę dyplomową. (ewentualnie zleć komuś, odwdzięcz się piwem.)

Krok 7.Kolokwium? To jakaś nowa wódka w Biedronce?

Krok 8. Prowadzenie notatek jest wybitnie nudne, męczące i trzeba nosić ze sobą całą masę ciężkich rzeczy jak notes i długopis. Nie daj się zwariować! Znajdź kujona, od którego dwa dni przed sesją wysępisz, co konieczne.

Krok 9. Legitymację studencką mają tylko wybrani. Korzystaj z niej ile wlezie, nawet tam, gdzie się nie da.

Krok 10. Nie zapominaj, że studiowanie nie równa się nauce. Podręcznik nie zając, nie ucieknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>