Keep calm and…

Angielski. Język już prawie ojczysty, bez niego jak bez ręki w dzisiejszym świecie.

TEN wpis sprowokował mnie do małego językowego rachunku sumienia. Często łapię się na tym, że angielski mnie trochę przeraża. Co więcej – niezbyt go lubię. Jeszcze częściej zauważam, że zamiast angielskich słów, mam w głowie tylko rosyjskie. Chociaż tego drugiego języka uczę się znacznie krócej. Że kiedy w Krakowie spytano mnie o papierosa, musiałam mocno „przetrawić”, czego ode mnie chcą i (co gorsze!)  jak odpowiedzieć. Oraz największy grzech – zrezygnowanie z ustnej matury z angielskiego.

Jednak za duży osobisty sukces odnotowuję sytuację, kiedy grzecznie pytałam ludzi o drogę i okazało się, że dwaj zagadnięci panowie nie mówią po polsku. Udało mi się dogadać, byłam dumna z siebie tak, że urosłam w własnych oczach o kilka centymetrów :)

Zostaje mi teraz samej zatroszczyć się o własny poziom angielskiego, żeby móc czytać wszystko bez większego problemu (albo oglądać seriale bez napisów). Najlepiej od zaraz. Kiedy jest przecież odpowiedni czas, jak nie teraz?

W ramach ciekawostki polecam zerknięcie do tegorocznej podstawowej matury z tego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>